ilkasansor.jpg

ERMAS ASANSÖR

1986 yılında ERMAS ASANSÖR SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ  Erol Erbirer, Memet Karadeniz, Nejat Erbirer ve Savaşal Sayın tarafından kurulmuştur. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Erol Erbirer mezuniyetinden sonra kariyerine Mehmet Kavala işletmeler grubunun muhasebe departmanında  başladı. Kısa bir süre sonra SINATES (Sınai Tesisler), TEKİMAL (Teknik İmalat ) grubuna geçti. 11 yıl boyunca Sınates ve Tekimal şirketlerinde müdür dahil muhtelif departmanlarında çalıştı.


Sınates ve Tekimal firmaları asansör imalat ve montaj sahasında Türkiye'de kurulan ilk büyük işletmeydi.

1966 yılında Sınates ve Tekimal firmalarındaki tüm görevlerinden ayrılarak, bir makine ve bir elektrik mühendisi ile ASEL ASANSÖR şirketini kurdu. ASEL Asansör firması tüm ülkede 1500'den fazla muhtelif kapasitedeki asansörün montajını ve satışını sağladı. 1968 yılında Kartal'da 1000 m2'lik bir fabrika kurulmasında öncülük yaptı. Bu fabrikada makine motor, kapı, kabin, kumanda panosu ve diğer asansör malzemelerinin üretimine başladı ve 20 yıl boyunca bu firmada üretim ve montaja devam etti. İki ortağının ağır hastalanmaları sebebiyle bu firmayı devretti.


1986 yılında faaliyete başlayan firmamız asansör montajı ve teslimat sonrası bakım ve arıza hizmetlerini değişen dünyanın değişen şartlarına ve konumlarına uygun projeleri geliştirmek için ERMAS tasarım ve projelendirme ekibi ile her şey insan için ilkesinden yola çıkarak çalışmalarını sürdürmektedir. ERMAS genel ihtiyaçlarla yetinmeyen, önemli projelerin firması olmak arzusundadır. Bu anlamda müşteri memnuniyetini ve yasal mevzuatları ön planda tutarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.